Restani krumpir sa slaninom – recept za malo drugačiji restani
Restani krumpir je jedan od onih priloga koji osvaja i najstroža nepca. Bilo da ste ljubitelj tradicionalne kuhinje, ili okušavate svoja nepca i želudac u raznovrsnim svjetskih kuhinjama, uvijek se rado vratite restanom krumpiru. No, ovo je recept za malo drugačiji restani. Ovo je recept za restani krumpir sa slaninom!
Osim spomenutih sastojaka, za ovo jelo će vam još biti potreban luk, malo ulja, svježi peršin te malo soli i papra. Dakle, radi se o sastojcima koje već vrlo vjerojatno imate kod kuće. Dakle, izlike da ne napravite ovo jelo nema. 🙂
Već sam pisala u jednom receptu koja je razlika kuhate li krumpir u ljusci ili ga prvo ogulite i kuhate narezanog. Ako i vas muči ta dilema, savjetujem da pročitate članak o restanom krumpiru s crvenom paprikom.
Ostali koraci su prikazani na fotografijama, a točnu količinu sastojaka i detalje pripreme pronađite dalje u članku.
Poslužite restani krumpir sa slaninom uz glavno jelo po želji. Preporučam ribu sa žara, polpete od puretine ili puretinu u umaku od vrhnja i špinata. Uz njega odlično prijaju i raznovrsne salate koje izbalansiraju slanost slanine.
Restani krumpir sa slaninom
Sastojci
- 700 g krumpira
- 100 g slanine
- 1 luk
- 1 žlica ulja
- sol, papar
- ½ čaše vode
- 2 žličice nasjeckanog svježeg peršina
Upute
- Krumpir operite, pa stavite kuhati u posoljenu vodu 50-60 minuta (ovisno o veličini i vrsti krumpira). Krumpir je gotov kada čačkalica lagano prolazi kroz njega.
- Kuhani krumpir ostavite da se malo ohladi, pa ga ogulite i narežite na kockice dok je još topao.
- U međuvremenu nasjeckajte luk na sitno, a slaninu na male kriške/kockice.
- U dubljoj tavi ugrijte malo ulja, stavite na njega luk i slaninu te lagano pržite dok luk malo ne omekani, a slanina poprimi boju. Miješajte gotovo konstantno.
- Zatim dodajte krumpir narezan na kockice, vodu i začine. Promiješajte i čekajte da se sve dobro ugrije i prožme.
- Ugasite vatru, umiješajte peršin i uživajte!